Zpráva o činnosti Svazku Domažlicko za období od posledního shromáždění členů 7.12.2005 do 18.5.2006

Předsednictvo se na svých jednáních zejména zabývalo:

1. Hodnocením účasti domažlického regionu na REGIONTOURU 2006.
2. Účastí svazku na projektu BAK
3. Přípravou vytvoření místní akční skupiny (MAS)

Pokud jde o účast veletrhu REGIONTOUR 2006, je třeba konstatovat, že je to akce pro domažlický region prospěšná, ale organizačně a především finančně velmi náročná. Finanční prostředky, které dobrovolně poskytly obce domažlického okresu jsou však nedostačující.
Některé obce zřejmě o prezentaci nemají zájem. Předsednictvo ve spolupráci s Radou cestovního ruchu do července t.r. projedná formu a rozsah účasti Domažlicka na REGIONTOURU 2007, který se uskuteční ve dnech 11.-14.1.2007.

Svazek Domažlicko se na projektu Budování absorpční kapacity (BAK) podílí jako územní partner pro 44 obcí Domažlicka. Do současné doby bylo uskutečněno pracovní setkání starostů obcí, podnikatelů a zástupců společenských organizací k seznámení s tímto projektem za účasti zástupců KÚ PK ing.Kalisty, Ing.Grundmana, ing.Čapkové a sl.Kůsové BA. Uskutečnil se 3 denní seminář o možnostech čerpání prostředků z fondů EU. Seminář byl účastníky hodnocen velmi dobře. Bohužel i zde se ukázal malý zájem zástupců obcí i podnikatelských subjektů. S dalším podobným seminářem se počítá na podzim letošního roku. V rámci projektu BAK bylo zpracováno a odesláno na KÚ PK 80 projektových karet.

Předsednictvo doporučuje vytvořit MAS v rámci území svazku k posílení principu partnerství a získání dalších možností čerpání prostředků z EU. Uskutečnila se pracovní schůzka zástupců svazku Domažlicko, Zemědělské správy, Agrární komory a Okresní hospodářské komory. Účastníci schůzky se shodli:
připravit návrh na vytvoření samostatné MAS Domažlicko
předložit tento návrh k projednání a schválení na shromáždění členů svazku 18.5.2006
připravit potřebné podklady pro založení MAS Domažlicko vč.návrhů na složení řídícího výboru (1/3 zástupci veřejné správy, 1/3 zástupci nestátního neziskového sektoru, 1/3 podnikatelů)
že na dalším jednání (19.6.06) bude posouzeno, zda bude vytvořena samostatná MAS nebo vznikne nová pro centrální část Domažlicka

Předsednictvo navrhuje, aby shromáždění členů schválilo vstup do MAS.

Pokud jde o usnesení ze shromáždění členů svazku ze dne 7.12.2005, je postupně plněno. Město Staňkov se s úspěchem zhostilo organizace akce Sportovec roku 2005, probíhá realizace projektu Interreg III A cyklostezky Domažlice-Havlovice a připravuje se realizace úseků Česká Kubice – Babylon, Domažlice-Luženice, úseky v k.ú. Horšovský Týn a v k.ú. Holýšov.

Z programu stabilizace a obnovy venkova PK byla svazku schválena dotace na poradenskou činnost (50tis.Kč) a na zpracování novelizace strategie rozvoje území svazku Domažlicko (60tis.Kč).

Z uvedeného vyplývá, že usnesení shromáždění členů svazku ze dne 7.12.2005 se plní.
Dále bych vás chtěl ještě informovat, že ze svazku Domažlicko vystoupila obec Mrákov.

Datum vložení: 5. 6. 2006 0:00

sobota 20. 4. déšť se sněhem 5/-2 °C