Zpráva o činnosti předsednictva a svazku za období leden – duben 2005

Předsednictvo v uplynulém období mělo 4 pracovní jednání (18.2., 17.3.,26.4.,17.5.) :

Projednalo zprávu revizní komise, informaci o postupu realizace projektů svazku (cyklostezka Folmava-Holýšov, venkovní informační systém, zaniklá sídla v jižní části Českého lesa). Dále projednalo uzavření nové-dočasné úvěrové smlouvy k projektu SAPARD pro město Poběžovice. Uzavření této smlouvy bylo schváleno mimořádným shromážděním členů svazku  22.3.2005.

Je třeba dodat, že projekt SAPARD byl úspěšně ukončen. Schválená dotace sice přišla opožděně (ne vinou svazku), což přineslo určité problémy, ale i tak desítky hodin přípravy a realizace projektu nebyly zbytečné.

Předsednictvo projednalo sdělení pana Pazdery o rezignaci na člena zastupitelstva obce Babylon a tím i na funkci předsedy svazku. Členové předsednictva projednali návrhy na možné kandidáty na předsedu svazku. Zabývalo se také závěrečným vyúčtováním Regiontouru 2005. Vyúčtování ukázalo, že finanční prostředky získané od obcí jsou nedostačující. Aby se takové situaci napříště předešlo, rozhodlo předsednictvo svazku oslovit všechny obce Domažlicka se žádostí, aby v zastupitelstvech projednali možnost příspěvku jejich obcí na Regiontour 2006 ve výši 3,-Kč/obyvatele.

Pokud jde o postup realizace výše uváděných projektů je stav následující:

Do konce měsíce května bude provedena instalace značek pro turistické cíle a instalace označení zaniklých sídel.  Svazek obdržel dotaci na pokračování tohoto projektu ve výši 181 tis.Kč. V nejbližší době se se zainteresovanými obcemi uskuteční pracovní jednání k dalšímu pokračování projektu.

Připravuje se stavební povolení na úsek cyklostezky Domažlice-Havlovice. Bude pokračovat příprava dokumentace pro stavební řízení na úseky Havlovice-Folmava, Domažlice-Luženičky, Podhájí-Horšovský Týn. Rovněž bude jednáno i o možnosti zahájení stavebního řízení v úsecích měst Staňkov a Holýšov.

V souladu se zaměřením činnosti svazku pro rok 2005 se bude činnost svazku zaměřovat také na pomoc členským obcím při přípravě jimi podávaných projektů podle jejich požadavků a na zajištění účasti domažlického regionu na Regiontouru 2006. Rovněž se zaměří na podporu intenzivnější spolupráce s bavorskou částí svazku.

Datum vložení: 20. 5. 2005 0:00

dnes, pátek 29. 3. 2024