Zaměření činnosti svazku v roce 2005

Členské obce toto zaměření projednaly a schválily na svém shromáždění dne 8.12.2004 :

Zaměření vychází z potřeb rozvoje území Domažlicka a Horšovskotýnska a úlohy svazku v rozvoji regionu.

1. Pokračovat v realizaci projektu nadregionální cyklocesty z Folmavy v k.ú. okresu Domažlice.
  2. Dokončit realizaci umístění infoznačení k turistickým cílům.
  3. Připravit projekt na zlepšení odpočinkových a parkovacích možností u těchto cílů a podle finančních možností jej realizovat.
  4. Novelizovat strategii další činnosti svazku s důrazem na podporu rozvoje cestovního ruchu v regionu. Tento úkol realizovat ve spolupráci s bavorskou částí svazku, EF ZČU a univerzitou v Řezně.
  5. Pokračovat v další etapě realizace projektu „Zaniklá sídla“ umístěním infotabulí (text a mapa) ve vybraných lokalitách. Vytvořit naučnou stezku a zajistit její prezentaci pro veřejnost.
  6. Do všech připravovaných a následně realizovaných projektů zapojit co nejvíce členských obcí svazku a podle zájmu i dalších obcí regionu.
  7. Prezentovat výsledky účasti obcí na společných projektech pravidelnými čtvrtletními informacemi v regionálním tisku a na webových stránkách svazku. Realizaci významných akcí prezentovat neprodleně. Zajištěním prezentace svazku vůči široké veřejnosti pověřit člena předsednictva.
  8. Organizačně se podílet na přípravě REGIONTOURU 2006.
  9. Alespoň 2x ročně uskutečnit setkání se zástupci bavorské samosprávy. Zaměřit se při tom na konkrétní projekty (viz.např.bod 4 tohoto zaměření).

Pozn.: body ad 1,3,4 a 5 realizovat pouze v případě získání dotace z některého fondu nebo grantu.

Datum vložení: 8. 12. 2004 0:00

dnes, středa 1. 5. 2024