Zaměření činnosti svazku Domažlicko pro rok 2006

Toto zaměření bylo projednáno a schváleno na shromáždění členů svazku Domažlicko dne 7.12.2005 v Horšovském Týně :

1. Nadále intenzivně připravovat realizaci projektu cyklostezky Folmava-Holýšov, úsek Domažlice-Babylon a připravit podklady pro zahájení výstavby dalších úseků a po získání dotace zahájit jejich realizaci.

2. Podílet se na přípravě projektů se zapojením podnikatelů, společenských organizací a dalších subjektů v rámci projektů BAK.

3. Realizovat další etapu projektu „Zaniklá sídla“ podle finančních možností. Zainteresovat do projektu vedení CHKO Český les.

4. Zajistit novelizaci dokumentu „Strategie rozvoje mikroregionu Střed“ pro období 2007-2013. Tento dokument by měl vycházet z plánů rozvoje členských měst a obcí, z územního plánu VÚC Domažlicko a ze strategických záměrů rozvoje PK.

5. V rámci spolupráce s EF ZČU připravit osnovu materiálu „Strategické záměry pro rozvoj spolupráce v příhraniční oblasti na obou stranách hranice v jižní části Českého lesa“.

6. Aktivizovat pravidelné setkávání zástupců svazku Domažlicko se zástupci samosprávy protilehlého území Bavorska.

Ing.Libor Picka,v.r.
předseda svazku