Svazek obcí Domažlicko získal grant z fondu SAPARD

Teprve ve třetím kole byl svazku obcí Domažlicko, sdružujícímu 29 obcí Domažlicka a Horšovskotýnska, schválen grand z fondu EU SAPARD. Projekt byl sice v předchozích kolech výběrovou komisí přijat, ale grant jsme neobdrželi pro převis žádostí. Původně se na projektu mělo podílet 12 obcí. Ve II.kole zůstaly pouze město Poběžovice a obec Babylon. Město Horšovský Týn podávalo projekt samostatně. Po posouzení výběrovou komisí SAPARD byl projekt přijat, ale zařazen jako náhradní. Po téměř 3 roku čekání bylo svazku sděleno, zda má stále o grant zájem. Odpověď byla kladná. Horšovský Týn od projektu již dříve odstoupil. Management svazku společně se zástupci Poběžovic a Babylonu museli zajistit aktualizaci řady podkladů. Nakonec se tedy čekání vyplatilo. Obě obce získají společně téměř 4 mil.Kč. Každá však bude muset z vlastních prostředků vložit do projektu přibližně 500 tis.Kč.

Projekt v obci Babylon je zaměřen na vybudování parkovacích ploch, úpravu veřejných prostranství, zřízení veřejné internetové stanice. V Poběžovicích bude grant použit především na revitalizaci zámeckého parku, který by měl sloužit jako oáza klidu nejen pro občany Poběžovic, ale i pro turisty a na modernizaci informačního centra. V obou obcích bude zorganizován seminář k aktuálním otázkám rozvoje obcí a ochrany životního prostředí.
Příprava projektu je administrativně velmi náročná a vyžádala si řadu hodin práce. Je však dobrou přípravou a zkušeností zúčastněných obcí a managementu svazku pro přípravu na získávání prostředků ze strukturálních fondů.

Datum vložení: 5. 1. 2004 0:00

sobota 20. 4. déšť se sněhem 5/-1 °C