Pracovní setkání zástupců samospráv Česka a Bavorska

Dne 17.6.2004 se uskutečnilo pracovní setkání zástupců měst a obcí Bavorska a Česka, kteří jsou členy svazku Střed. Na české straně to jsou zástupci svazku obcí Domažlicko, na bavorské straně zástupci příhraničních měst a obcí.

Hlavním cílem jednání bylo upřesnit záměry v přípravě společných projektů. Z diskuze vyplynulo, že v současné době je reálné připravovat projekt cyklotrasy Plzeň-Regensburg a společně se podílet při účasti na veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR 2005. Šlo by o projekty společné, přičemž projekt cyklotrasy by mohl být zrcadlovým.

Pokud jde o REGIONTOUR 2005, v nejbližší době se uskuteční společné jednání zástupců Tachovska, Stříbrska, Domažlicka a příslušných měst Bavorska, k projednání společné účasti na této akci.

Česká strana také předložila návrh na zpracování společného dokumentu o strategii rozvoje příhraničního území v části Českého lesa na k.ú. členů svazku do roku 2015. Ideový záměr takového dokumentu připraví společně pan Macho a pan Pazdera ve spolupráci s Ekonomickou fakultou ZČU s případnou účastí některého univerzitního pracoviště v Bavorsku.

Dále byl projednán stav přípravy projektu rychlostního železničního koridoru Plzeň-Česká Kubice-Mnichov. K tomuto problému se uskuteční dne 2.7.2004 jednání zástupců obou států v Chamu.

Ke vzájemné informovanosti o kulturních akcích obou regionů slouží internetový portál www.bbklut.net. Zde mají obce i další subjekty možnost zveřejnit informace o kulturních a společenských akcích. Portál je dvoujazyčný (česko-německý). Je přínosem pro vzájemné poznání a rozvoj vztahů obou zemí.

Na závěr se všichni zúčastnění shodli, že pracovní setkání budou pokračovat. Příští setkání se uskuteční v říjnu 2004 v Horšovském Týně.

Datum vložení: 18. 6. 2004 0:00

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024