Informace z jednání na RRA PK dne 3.7.2003

Dne 3.7.2003 se uskutečnilo na RRA PK jednání za účasti ing.Uhlíka, Mgr.Zelenky a p.Pazdery a Dr.Kusého za svazek obcí.

Předmět jednání:

1. Spolupráce svazku a RRA PK

2. Formy spolupráce obcí ČR a SRN

Ad1) Pan Pazdera uvedl, že připravované strukturální fondy budou mít značnou administrativní a odbornou náročnost na zpracování. V této souvislosti se dotázal, zda je možné počítat s pomocí RRA PK. Tato pomoc byla ing.Uhlíkem přislíbena.

Ad2) Svazek Domažlicko chce podstatně zintenzivnit spolupráci s německou stranou. Spolupráce zatím probíhá jen sporadicky na úrovni obcí (měst). Svazek by chtěl této spolupráci dát širší základ, aby postihovala zájmy větší části regionu a jeho potřeby. V současné době je to např.využití připravované ChKO Český les pro turismus na obou stranách hranice, na napojení cyklostezek na vnitrozemí apod. Ing.Uhlík doporučil uvažovat o společné kanceláři zastupující české a německé obce, která by zejména řešila problémy, který mi se nezabývá státní správa a které by přispěly ke koordinaci činností svazků obcí. Každá ze zúčastněných stran by měla svého organizátora-manažera, který by připravoval a organizoval společné akce. Kromě turismu by bylo možné uvažovat i o sociálních přeshraničních službách.
Pan Pazdera připomenul, že je třeba více zainteresovat podnikatele na rozvoji regionu.

Závěr:

O tomto jednání bude informováno předsednictvo svazku.

Datum vložení: 4. 7. 2003 0:00

dnes, pátek 29. 3. 2024