Informace o naplňování zaměření činnosti svazku v roce 2003

1. Zapojení dalších obcí do členství ve svazku.
    Koncem roku 2002 a v průběhu roku 2003 požádaly o členství ve svazku : město Staňkov, obce Chrastavice, Kanice a Srbice. Tyto obce schválilo za členy svazku shromáždění členů dne 20.3.2003 a přijetí města Staňkov schválilo shromáždění členů dne 8.12.2003.
  2. Aktivní podíl na přípravě a realizaci cyklotrasy Plzeň-Folmava-Regensburg, vč.navazujících cyklostezek.
    Informace k tomuto bodu je součástí hodnotící zprávy o činnosti předsednictva a svazku za rok 2003.
  3. Rozšíření spolupráce svazku s dalšími svazky v regionu a s RRA PK.
    Z iniciativy svazku se 24.4.2003 uskutečnilo setkání zástupců svazků obcí Domažlicka (Chodská liga, Sedmihoří, Český les, Svazek obcí Kdyňska) byla konstatována prospěšnost podobných jednání. Měla by se uskutečňovat 4x ročně. Příští setkání zajistí Chodská liga. Byl doporučen návrh na vytvoření Rady pro cestovní ruch. Dále byl doporučen návrh na pravidelná setkání zástupců pověřených obcí se zástupci FÚ, ÚP, HK, Policie ČR, svazků obcí , případně dalších institucí regionu. Hlavním cílem těchto neformálních setkání by byla informovanost o zásadních úkolech těchto institucí ve vztahu k rozvoji domažlického a horšovskotýnského regionu. První setkání se uskutečnilo z iniciativy MěÚ Domažlice v červnu 2003.

Pokud jde u spolupráci s RRA PK uskutečňuje se prostřednictví telef.konzultací a osobních jednání. V červenci t.r. se uskutečnilo společné jednání za účasti p.Pazdery Dr. Kusého se zástupci RRA ing.Uhlíkem a Mgr.Zelenkou. Diskutovalo se o možnostech využívání strukturálních fondů a perspektivách spolupráce s bavorskou samosprávou. Pokud jde o strukturální fondy přislíbil ing.Uhlík maximálně možnou pomoc. Pokud jde o spolupráci s Bavorskem, doporučuje připravovat větší projekty zahrnující širší území např. využití prostoru Českého lesa pro turismus, rozšiřování sítě cyklostezek apod. Doporučil zvážit možnost zřízení společné pracovní skupiny česko-německé k přípravě společných - zrcadlových projektů. Organizačně by tuto činnost mohli zajišťovat manažeři (kanceláře obou stran).
  4. Pokračovat v přípravě nových a v realizaci již započatých společných projektů v rámci POV, Phare, SAPARD, případně dalších fondů. Připravovat tak podmínky v jejich využívání po vstupu ČR do EU.
  5. Podle požadavků čl.obcí poskytovat jim pomoc při přípravě a podávání žádostí o dotace zejména ze strukturálních fondů.
    Obce se na svazek obracely jen zřídka, a to převážně jen formou dotazů. Integrovaných projektů z POV a SAPARDU se zúčastnily 4 čl.obce.
  6. Úzkou spolupráci s pracovišti region.rozvoje pověřených obcí, s odborem region.rozvoje a odborem kultury a cest.ruchu KÚ PK.
    Svazek je v úzkém kontaktu s pracovišti region.rozvoje obou pověřených obcí. Jejich pracovnice se podílely na společné schůzce zástupců svazků obcí Domažlicka, na přípravě vzniku RCR, společně je připravována účast na Regiontouru 2004 a byly s nimi konzultovány návrhy projektů Phare a POV.
  7. Přípravu a zajištění realizace vydání propagačně-informačního materiálu (mapy) s možným rozšířením o obecné informace týkajícíse celého regionu.
    Žádost o poskytnutí dotace na uvedený materiál byla podána do fondu CBC Phare. Dotace však nebyla poskytnuta.
  8. Zajištění samostatného vedení všech finančních operací svazkem.
    Svazek v současné době vede veškeré finanční operace samostatně.
  9. Zprovoznění www stránek svazku.
    Webové stránky svazku jsou v provozu na adrese: www.svazekdomazlicko.cz
    Bude však třeba zlepšit jejich aktualizaci.
Datum vložení: 26. 1. 2004 0:00

skoro jasno 13 °C -1 °C