Dopis pro KÚ PK - cyklotrasa

Škroupova 18
306 13 Plzeň

Věc: Cyklotrasa Plzeň - Regensburg

Předsednictvo svazku, v němž jsou zastoupeny města Domažlice, Horšovský Týn, Bělá nad Radbuzou, Poběžovice a obce Babylon, Blížejov, Čermná, Koloveč, Mrákov a dále zástupci měst Holýšov a Staňkov, se na společném jednání dne 7.5.2003 seznámili s návrhy alternativ vedení trasy Plzeň - Regensburg v domažlickém regionu. Zástupci mikroregionu Radbuza se z jednání omluvili s tím, že jejich stanovisko je shodné se stanoviskem účastníků jednání.
Současně se seznámili s informací města Furth i.W. o stanovisku vlády Horní Falce k tomuto projektu (viz.příloha).
Všichni zúčastnění se shodli, že podporují trasu vedenou ve směru Plzeň - Stod - Holýšov - Staňkov - Horšovský Týn - Domažlice - Folmava - Furth im Wald.
Toto stanovisko budeme prosazovat při přípravách projektu a aktivně se zúčastňovat na jeho realizaci. Naše stanovisko je také vyjádřením souhlasu s návrhem záměrů konference o strategii rozvoje cyklistické dopravy v ČR.
Pro informaci uvádíme, že město Domažlice má připraven projekt vedení cyklotrasy v úseku Domažlice-Babylon. Po získání dotace by mohl být tento projekt realizován.
Turismus je jedna z důležitých aktivit rozvoje regionu, podpory zaměstnanosti, služeb a infrastruktury. Všichni zúčastnění se shodli, že domažlický region má z hlediska turistických atraktivit co nabídnout.
Doporučujeme, aby konečný záměr projektu cyklistické trasy byl co nejdříve příslušnými orgány KÚ PK projednán a rozhodnut.

Domažlice dne 22.5.2003

Miroslav Pazdera