Svazek Domažlicko
DomažlickoSvazek českých měst a obcí
v česko - bavorském
pohraničním prostoru

Předána ocenění za iniciativu v zaniklé obci Lučina

Vyznamenání Hanse Laubmeiera

14. prosince 2022 předal radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Plzeňského kraje, pan Ing. Libor Picka, ocenění za aktivní dlouholetou práci v zaniklé obci Lučina.

V Klenčí pod Čerchovem se sešli po dvouleté přestávce dlouholetí spolupracovníci, které spojuje právě zaniklá obec Lučina, aby pokračovali v přerušené tradici předvánočních neformálních setkání. Letos však jako nečekané zpestření dorazila delegace z Plzeňského kraje, aby oficiálně poděkovala hlavním činovníkům, bez kterých by Lučina zdaleka neměla takovou podobu, ve které ji známe. Pan Ing. Libor Picka předal ocenenění a drobné dárky panu Hansu Laubmeierovi, bývalému předsedovi krajanského sdružení Heimatgemeinde Grafenried, a v nepřítomnosti ocenil i pana Helmuta Roitha a Aloise Rötzera, kteří se pro jiné povinnosti bohužel nemohli dostavit. V návaznosti na práci zmíněných pánů realizoval Svazek Domažlicko v uplynulých letech ve spolupráci s obcí Nemanice projekt zaměřený na zpřístupnění, zajištění a propagaci tohoto jedinečného místa.

Datum vložení: 3. 1. 2023 13:03
Datum poslední aktualizace: 3. 1. 2023 13:17