Slavnostní předání Starého Herštejna veřejnosti

Kdy: 19. 9. 2020 15:00 - 20:00

Kde: Zřícenina Starého Herštejna

Opravená hradní věž Starého Herštejna

Svazek Domažlicko díky přeshraničnímu projektu spolufinancovaném z Evropské unie realizoval dlouho očekávanou opravu hradní zříceniny Starého Herštejna a nechal upravit také přístup a přilehlé okolí. V sobotu 19. září 2020 proběhne od 15 hodin u opravené hradní zříceniny slavnostní otevření hradní věže a navrácení místa k veřejnému užívání. Občerstvení bude k dispozici na Vranovském sedle, parkovat lze na přilehlých komunikacích, prosíme o vzájemnou ohleduplnost a šetrnému přístupu k přírodě, lokalita se nachází v chráněné krajinné oblasti a samotná zřícenina v přírodní rezervaci. Děkujeme.

Typ akce: ostatní (akce pro celou rodinu)

Mikroregion Dobrohost, městys Klenčí pod Čerchovem, obec Nemanice a obec Postřekov v rámci Svazku obcí Domažlicko předfinancovaly náročnou opravu hradní zříceniny Starého Herštejna u Vranova na Domažlicku. Realizace byla součástí přeshraničního projektu nazvaného Revitalizace krajinných dominant v Akčním spolku Čerchov plus/Naturpark Oberer Bayerischer Wald a CHKO Český les. Proběhlo dozdění zachované hradní věže, která byla současně vybavena vnitřním točitým schodištěm, na věži je zřízen vyhlídkový ochoz nabízející úchvatný rozhled do Českého lesa. Upraven byl rovněž přístup ke zřícenině a rozšířeno parkoviště na Vranovském sedle.

Adresa místa konání

Zřícenina Starého Herštejna, Postřekov