rozšířené vyhledávání ...

Navštívili jste již náš region ?

Celkem hlasů:
Hlasování začalo:
22. 4. 2014
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Pocta Bohuslava Martinů - zrušeno, jednáme o náhradním termínu

IV. abonentní koncert

Datum konání: 2. 4. 2020 začátek od 19:30, délka 270 minut

Místo konání: MKS Velký sál, Domažlice

Typ akce: hudba

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 270 minut

Zdroj: Město Domažlice

Koncert v termínu 2. 4. zrušen, jednáme o novém termínu, děkujeme za pochopení.

IV. abonentní koncert
POCTA BOHUSLAVU MARTINŮ

Luděk Šabaka – klavír, Bernhard Mitmesser – klarinet, Marcelo Padilla – fagot, Yasuko Ogida Tanaka – trubka,

Kei Shirai – housle, Magdalene Eber – viola, Jan Ryska – violoncello, Vanda Šabaková – harfa

Program: B. Martinů: KOMORNÍ HUDBA č. 1 pro klarinet, housle, violu, violoncello, harfu a klavír; SONÁTA č. 1 pro violoncello a klavír; SONATINA pro trubku a klavír; KUCHYŇSKÁ REVUE – suita z baletu o jednom dějství pro klarinet, fagot, trubku, housle, violoncello a klavír.

V roce 2020 si připomínáme 130 let od narození Bohuslava Martinů. Jeho dílo se již dávno stalo samozřejmou součástí světových orchestrů, komorních souborů a sólistů. Avšak existuje několik jeho kompozic s nevšední uměleckou i výpovědní hodnotou, které pro unikátnost obsazení a extrémní náročnost na jednotlivé instrumentalisty na koncertních pódiích téměř neslýcháme. To je případ Komorní hudby č. 1 a Suity z baletu „Kuchyňská revue“, které domažlické publikum uslyší v podání umělců, kteří bez ohledu na národnost jsou nadšenými propagátory a interprety děl Bohuslava Martinů.

Zbylé vstupenky v předprodeji v Městském informačním centru v Domažlicích.

VSTUPNÉ 150 Kč

Vytvořeno: 13. 3. 2020