rozšířené vyhledávání ...

Navštívili jste již náš region ?

Celkem hlasů:
Hlasování začalo:
22. 4. 2014
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

LUKÁŠ KLÁNSKÝ - KLAVÍRNÍ RECITÁL

V. abonentní koncert

Datum konání: 24. 9. 2019 začátek od 19:30, délka 270 minut

Místo konání: MKS Velký sál, Domažlice

Typ akce: hudba

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 270 minut

Zdroj: Město Domažlice

Lukáš Klánský patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace. Díky oceněním na mnoha mezinárodních soutěžích a úspěšným vystoupení na festivalech v ČR, ale i v Evropě, se stal jak vyhledávaným sólistou, tak komorním hráčem. V roce 2014 získal jako člen Lobkowicz Tria první cenu na Mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Portschachu.

Lukáš vystupuje s předními českými orchestry (Komorní Filharmonie Pardubice, Filharmonie Hradec Králové, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Český Národní Symfonický Orchestr, Barocco sempre giovanne) a s dirigenty jako jsou Libor Pešek, Andreas Sebastian Weiser, Jan Kučera, Gundi A. Emilsson nebo Istvan Denes. Koncertuje v ČR, SR, Německu, Švýcarsku, Francii, Itálii, Belgii, Nizozemsku, Chorvatsku, Slovinsku, Polsku, Turecku a Jihoafrické Republice. Publiku v ČR se představil na festivalech jako jsou Pražské Jaro, Dvořákova Praha, Světová klavírní tvorba, Svátky hudby Václava Hudečka, Talichův Beroun nebo v Českém spolku pro komorní hudbu. Je členem úspěšného Lobkowicz tria. Pravidelně koncertuje s předními českými umělci. Na podzim 2013 vystoupil společně se svým otcem Ivanem Klánským na festivalu Světová klavírní tvorba. Jejich provedení Dvořákových Slovanských tanců nahrál Český rozhlas a v listopadu 2014 vyšla tato nahrávka na CD. Lukášovo hudební cítění formoval, kromě jeho stálých pedagogů, Martin Kasík, ale také světoznámý Garrick Ohlsson.

Lukáš Klánský pedagogicky působí na Konzervatoři Plzeň a na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy.

Předprodej zbylých vstupenek od 2. září 2019 v Městském informačním centru Domažlice

5. abonentní koncert - Lukáš Klánský

Vytvořeno: 11. 9. 2019