Strakovský rybník

Největší ze Zelenovských rybníků. Nádherným místem Vás provede Naučná stezka V Zelenovském údolí.

Naučná stezka se nachází jihozápadním směrem od města Domažlice, provede návštěvníky nejzajímavějšími místy Přírodního parku Zelenov.

Domažlice, rozcestník turistických cest u klášterního kostela na náměstí - NS V Zelenovském údolí, zastavení č. 1 (2,3 km)

Okruh stezky má necelých 10 km. Kdo si netroufne na celou trasu, může se na stezku napojit ze záchytného parkoviště mezi Havlovicemi a Pasečnicí, a obejít jen kratší okruh. Ke stezce se dá také dostat vlakem, zastávka Babylon "Hadrovec", je vzdálena cca 1 km od zastavení u záchytného parkoviště.

Naučná stezka má 12 zastavení s interaktivními informačními panely, které formou poznávačky seznámí děti s téměř veškerou faunou a flórou, se kterou se v Přírodním parku Zelenov setkají.

K nejznámějším zvířatům a ptákům je pak přidána speciální mobilní aplikace, díky které děti mohou zvířátka na obrázcích nejen vidět, ale i slyšet. Mobilní aplikace vše v telefonu uloží a děti si pak informace a zvuky odnesou s sebou domů, kde budou moci vyzkoušet například rodiče, jak troubí jelen nebo houká sova.

Na stezce nalezneme spoustu odpočinkových míst s krásným výhledem.

Více: www.domazlicke-lesy.cz, www.idomazlice.cz