Žádost o příspěvek z fondu Phare

Předsednictvo svazku obcí Domažlicko schválilo podání žádosti o dotaci z fondu Phare CBC na tisk turistické mapy domažlického a horšovskotýnského regionu a odpovídajícího příhraničního území Bavorska. Tento projekt vychází z dokumentu "Strategie rozvoje mikroregionu Střed", kde jednou z priorit je podpora rozvoje cestovního ruchu. Turistická mapa bude obsahovat aktuální informace o významných historických a kulturních památkách, zajímavých turistických cílech regionu, značených cyklotrasách, o možnostech ubytování, infocentrech vč. telefonů a webových adres.

Projekt bude realizován ve spolupráci s německou částí svazku zastoupenou starostou Furth im Wald p.Macho.
Projekt by se měl realizovat pro turistickou sezonu 2004. Mapa bude vydána v česko-německém znění.
Předsednictvo svazku připravuje na sezonu roku 2005 vydání turistického katalogu. Na přípravě jeho vydání by se měly podílet svazky obcí z domažlického a horšovskotýnského regionu, rada cestovního ruchu zřízená jako společný orgán obou těchto regionů a další podnikatelské i nepodnikatelské subjekty cestovního ruchu. Předpokládáme, že půjde o zrcadlový projekt, tzn. , že bude zahrnovat i turistické cíle v bavorském příhraničí.
Projekt se stane dalším krokem k širší spolupráci samospráv obou regionů.

Datum vložení: 2. 7. 2003 0:00

dnes, sobota 20. 4. 2024