Návrh zaměření činnosti svazku Střed v roce 2002

Činnost svazku "Střed" bude především vycházet z dokumentu "Strategie rozvoje mikroregionu". Cílem je maximální pomoc členům ve zlepšování podmínek života měst a obcí. K naplňování tohoto cíle zaměříme činnost zejména na :

Přípravu a realizaci projektů

• revitalizace center obcí vč.informační soustavy (do tohoto projektu zapojit co nejvíce našich členů)
  • obnova a rekonstrukce zastávek autobusů (pokud bude schválena žádost o dotaci z POV)
  • studie o možnostech využití alternativních zdrojů energie (pokud bude schválena žádost o dotaci z POV)
  • úprava a zřizování parkovišť v místech turistického zájmu (zpracovat podprojekt v rámci rozvoje turismu)
  • řizování cyklostezek (zpracovat podprojekt v rámci rozvoje turismu)
  • podporu zřízení informačních center v Bělé n.Radb. a v Babylonu.
  • rozšíření spolupráce s mikroregiony Domažlicka - alespoň 2x ročně uskutečnit setkání jejich představitelů.
  • maximální konzultační pomoc členům při výběru a přípravě žádostí o dotace ve spolupráci s RRA PK (konzultace budou zřejmě zvlášť potřebné po zrušení pracoviště reg.rozvoje na OkÚ).
  • zlepšení systematičnosti práce předsednictva sdružení stanovením termínů jeho jednání, a to: 21.1., 11.2., 11.3., 22.4., 20.5., 17.6., 9.9., 14.10., 11.11., 9.12.
  • Shromáždění členů uskutečnit: 18.2., 9.12. Tento časový plán nevylučuje další jednání mimo stanovené termíny.
  • Vydat informační leták o cílech a rozsahu činnosti svazku (požádat o dotaci z Phare CBC).
Datum vložení: 7. 1. 2002 0:00

dnes, pátek 29. 3. 2024