Vysazení stromů přátelství na Lučině

Sázíme dub

Také tento projekt spolufinancovaný Evropskou unií a realizovaný Svazkem Domažlicko, resp. obcí Nemanice, byl úspěšně dokončen. To však není konec, naopak nový začátek pro dobré česko-německé vztahy v našem pohraničím prostoru. Lučina je místo, které připomíná provázanou a často pohnutou historii soužití Čechů a Němců.

Vládní opatření a omezení související s pandemií koronaviru nám sice znemožnily uskutečnit plánované slavnostní otevření naučné stezky na Lučině, přesto jsme se však v úzkém kruhu na Lučině v sobotu 3. října sešli, abychom symbolicky podpořili poselství Lučiny - bývalého Grafenriedu. Společná historie se smazat nedá, záleží však pouze na nás, jaké budou naše budoucí přeshraniční vztahy, a tak jsme si na důkaz partnerství a přátelství zasadili vzájemně své národní stromy - naši bavorští kolegové vsadili do země českou lípu a my jim na oplátku usadili německý dub. Místa pro stromy nejsou vybraná náhodou, na jejich místě - před bývalým zámečkem, později školou, kdysi opravdu stával dub a lípa.

Datum vložení: 6. 10. 2020 5:33
Datum poslední aktualizace: 6. 10. 2020 5:50