rozšířené vyhledávání ...

Navštívili jste již náš region ?

Celkem hlasů:
Hlasování začalo:
22. 4. 2014
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

DVOŘÁKOVO KLAVÍRNÍ KVARTETO

VII. abonentní koncert

Datum konání: 2. 11. 2017 začátek od 19:30, délka 270 minut

Místo konání: MKS Velký sál, Domažlice

Typ akce: hudba

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 270 minut

Zdroj: Město Domažlice

Koncert | velký sál MKS

2. listopadu 2017 | čtvrtek (19:30)

Slávka Vernerová - Pěchočová - klavír, Helena Jiříkovská - housle, Petr Verner - viola, Jan Žďánský – violoncello

Obsazení Dvořákova klavírního kvarteta vykrystalizovalo z osobností, které jsou spjaté předchozími komorními zkušenostmi. S cellistou Janem Žďánským hrála Slávka Pěchočová v triu IUNO od roku 1999, již za dob studií na AMU. Tato spolupráce pak pokračovala v rámci nahrávání kompletního komorního díla Leoše Janáčka (2005 - 2007).

Následovalo umělecké setkání klavíristky Slávky Pěchočové s houslistou a violistou Petrem Vernerem v červenci 2009. Shodou okolností právě v obsazení klavírního kvarteta. Záhy spolu založili komorní duo Spring a od té doby se věnují komorní hudbě společně. Zajímavým impulzem bylo přání profesora Cyrila Höschla slyšet ve špičkovém českém obsazení Schubertův kvintet "Pstruh", který provedli spolu s Bohuslavem Matouškem, Michalem Kaňkou a Pavlem Nejtkem. Následovala četná spolupráce s dalšími skvělými umělci, například s Janem Talichem, Ludmilou Peterkovou, Pavlem Vernerem, Martinou Bačovou, Tomášem Jamníkem či Alžbětou Vlčkovou. Upřímné přání Spring Dua založit větší, stabilní soubor a řada podnětů stran dramaturgie koncertů dala vzniknout klavírnímu kvartetu. Ansámbl z počátku vystupoval pod názvem Spring Piano Quartet. Následně kvarteto obdrželo laskavé svolení k užívání Dvořákova jména od přímého potomka skladatele, pana Antonína Dvořáka III. Vzápětí název schválila i Společnost Antonína Dvořáka.

Velký dík za vznik Dvořákova klavírního kvarteta patří uměleckým garantům kvarteta, profesoru Ivanu Moravcovi a mistru Václavu Hudečkovi.

Předprodej zbylých vstupenek od 9. 10. 2017 v Městském informačním centru v Domažlicích

Vytvořeno: 20. 10. 2017
Poslední aktualizace: 20. 10. 2017 14:36